Vadí nám totéž
Každý člověk se dá něčím vyprovokovat. Někteří rychleji, někteří zase pomaleji. Velmi také záleží na povaze člověka, jestli se nechá vyprovokovat lehce, anebo se dokáže nad urážky povznést.
Dobré to mají ti, kteří jsou klidné povahy a naváží se do nich neznámý člověk, který neví, čím ho nejlépe zranit. Naopak, nejhorší to mají ti, do kterých se naváží člověk, jenž je stejně zranitelný, jako on. V takovém případě je raději lepší ustoupit, než se pouštět do potyčky, která pak může i delší čas ovlivňovat Vaši náladu a Vaše myšlení.
Nezneužívejte toho
Rozhodně nezneužívejte toho, když někoho znáte a víte, jak ho snadno, ale i přesto tvrdě zranit. Toto je špatné zejména v případech, kdy se lidé znají delší dobu, svěřují se jeden druhému a najednou přijde událost, která je rozdělí a poštve proti sobě. Pak je každému velmi na obtíž, že o něm ten druhý ví tolik věcí, nichž může zneužít. Pokud jsou lidé ještě alespoň trochu čestní a loajální, zachovají tajemství toho druhého.
Může se hodit
Pokud znáte svého kamaráda, či přítele velmi dobře a víte tak, co na něj platí a čeho se naopak bojí, a zrovna tak víte, že je konfliktní typ – mnohdy i bezdůvodně – můžete použít právě jeho „kryptonit“ k jeho zkrocení. Nemálo kdy se stává, že zejména ti, kteří si potřebují svou zlost vybít, to pak přehání a vyžívají se v cizím utrpení. Se vším je ovšem třeba nakládat velmi obezřetně, s informacemi nehledě, neboť ve špatném použití tím můžete mnohé pokazit.
Předcházejte tomu
Když už se dostanete do nějakého konfliktu, ve kterém Vám chtějí co nejvíce duševně ublížit, pokuste se skrývat své pravé já. Skryjete-li totiž své slabiny, agresora tím velmi zmatete.
Je ovšem možné, že se o Vás informoval a bude přesně vědět, kam a čím útočit – ale ani v takovém případě se nedejte a pokuste se zachovat chladnou hlavu – opět tím agresora lehko zmatete a on tak znejistí, zdali se mu skutečně dostalo správných informací. A v momentě, kdy znejistí, nějakou hláškou jej také shoďte.