Díky kolimátoru se můžete velmi rychle zlepšit ve střelbě. Odpadne vám totiž nutnost zaměřovat cíl přes mušku a hledí a celý proces se tak stane mnohem rychlejší. Zjistěte, jak jej správně používat.
Jak to všechno funguje?
Kolimátory se vyrábějí ve dvou základních typech – tubusové a otevřené. Princip jejich fungování je přitom velmi jednoduchý. Svítící LED dioda před okulárem směřuje do objektivu, kde její světlo dopadá na vyosené zrcátko, z něhož se odráží zpět na oko střelce. Tento princip přitom umožňuje, aby střelec správně vnímal osnovu kolimátoru.
Ale pozor – kolimátor není to samé jako laserový zaměřovač. Odrážené světlo zde tak nesvítí z kolimátoru ven.
TIP: Prohlédněte si nabídku kolimátorů Holosun a najděte řešení pro vaši zbraň.
Využití kolimátorů je široké
Díky kolimátoru se střelec dokáže velmi rychle zdokonalit ve střelbě. Z tohoto důvodu bývají nasazovány všude tam, kde je potřeba střílet prakticky okamžitě. Své největší uplatnění proto nacházejí ve sportovní střelbě, u myslivců a u ozbrojených sil České republiky.
Ideální je kolimátor bez paralaxy
Na trhu existuje jen několik renomovaných značek, které dokáží vyrobit kolimátor kvalitně tak, aby byl odolný vůči zpětnému rázu zbraně a držel nástřel. A pouze ty nejlepší kolimátory lze zakoupit takzvaně bez paralaxy.
Takové kolimátory přitom bývají označovány jako Parallax free. Co se týče kolimátorů značky Holosun, jsou všechny konstruovány bez paralaxy do vzdálenosti 10 m střelce od cíle.
Umíte se do kolimátoru správně dívat?
Někteří začínající střelci mohou váhat, jak se do kolimátoru vlastně správně dívat. Jediný možný způsob je oběma očima. Tím se kolimátor liší od puškohledu, kde jedno oko zůstává přivřené. Tímto způsobem ovšem střelec ztrácí výhodu periferního vidění.
Pro více informací ze světa kolimátorů navštivte web www.holosun.cz.