Plešatost - je třeba se trápit?

Plešatost – je třeba se trápit?

Plešatost - je třeba se trápit?Padají vám vlasy? Plešatíte? V lidské populaci panuje přesvědčení, že plešatost, neboli odborně alopecie, je pro muže jeden z největších mindráků který může v extrémních případech vést až k pokusu o sebevraždu. Ale opravdu je to takový problém, že bychom se kvůli tomu my chlapi měli cítit špatně a mít z toho komplexy? Proč? Když stojíte před zrcadlem a snažíte se učesat tak, ať vám neprosvítá mezi vlasy kůže, představte si že místo vás tam stojí ženská. Tomu se říká problém! My muži máme oproti ženám právě tuhle výhodu, můžeme mít nadváhu, můžeme mít plešku a přesto si z toho nemusíme dělat těžkou hlavu. Ale představte si ženskou s vlasovým porostem Kojaka jak stojí v koupelně a pozoruje ručičku na váze která se neúprosně zastavuje okolo čísla sto.

Proč si myslet že plešatost je překážka v úspěchu u žen? Jistě, ne každý má charisma Yula Brynnera, nebo Bruce Willise, ale i tak si za to ženy de facto můžou samy, protože genetickou plešatost, což je jeden z nejčastějších důvodů vypadávání vlasů nám předávají geny z matčiny strany. Navíc, žena která se na vás kvůli vaší plešce dívá s despektem se může jít bodnout. Ženských jsou po světě milióny a velké procento z nich shledává plešaté muže přitažlivé. Ačkoli většina z nich uvádí, že muž musí mít určité charisma a proto je důležité nedělat si z plešatosti těžkou hlavu, na depresi totiž nic charismatického není, to funguje jen ve filmech. Ze svého stavu ať je jakýkoliv musíte vždy udělat přednost. Plešatí pánové ušetří nemalé peníze za holiče, za vlasovou kosmetiku a nakonec i za takovou prkotinu jako hřeben. Ráno se probudíte a nemusíte řešit rozcuchané háro, naleštíte pleš a hurá s úsměvem do světa.

Pokud plešatí být nechcete, stejně jako u všeho se můžete pokusit ji přemoci. Jeden z faktorů vyvolávající padání vlasů je špatná strava. Nadměrné padání vlasů je totiž známka nedostatku určitých vitamínů a minerálů, napři vitamínu B. Na vlasy existuje nepřeberné množství mastí a tinktur, které jsou však různě účinné. Ovšem je třeba je nepodceňovat, některé vlasům opravdu pomohou, ale je třeba je rozlišit od takových, které vydělávají jen na tom, že z toho lidi mají komplexy jako je to třeba se „zázračnými“ tabletami na hubnutí a podobně. Vlasy si můžete také nechat transplantovat, což ale není zrovna levná legrace a výsledek také není vždy uspokojivý.

Ačkoli je plešatost ve většině případů dána geneticky, způsobena věkem, či životním stylem, je třeba také dávat pozor na to, že je to také ukazatel vašeho zdraví, například náhlý úbytek vlasů může být také spojen třeba s rakovinou prostaty. Proto nic nezkazíte, když při rapidním úbytku vlasů navštívíte lékaře. Což je ovšem příliš černý scénář a hlavně pamatujte, přijít o vlasy není konec světa.

2 Replies to “Plešatost – je třeba se trápit?”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *