Férovost by měla být u každého z nás na prvním místě, jenže… Kolikrát se nám to nemusí vyplatit.
Je lepší být férový, nebo občas nebýt?
Velmi záleží na druhé straně. Je totiž více než důležité, jak s vámi jedná a jaká je na vás právě ta druhá strana. Nejlepší řešení je, pokud vyčkáte a uvidíte, co má za lubem. Pak si to v hlavě srovnejte a zvažte, jestli být féroví, či nikoliv. Na férovost ale pak zapomeňte v momentě, kdy víte, že by tomu druhému mohla ublížit. Pokud cítíte, že byste svého blízkého zranili, kdybyste mu na férovku sdělili určité informace, které by mu ublížili, tak by to nebylo to nejlepší řešení.
Pokud však víte, že se jedná o informace, které by měl druhý vědět, tak mu je poctivě a férově sdělte a své chování k němu taktéž férově směřujte. Není nic horšího, než když člověk, který vám věří, zjistí, že jste mu lhali a nejednali s ním fér. Proto je férovost skutečně důležitá.
Může se ale také stát, že ten druhý k vám nebude upřímný a nebude to s vámi myslet dobře a vy k němu upřímní jste. Takovéto nepoctivosti, je třeba včas odhalit, abyste věděli, že se skutečně jedná o člověka, který o vaše férové jednání vůbec nemá zájem, ale jde mu jen o to, aby vás potopil.
Pokud to celé tedy shrneme, pak je určitě dobré mít férové jednání a chovat se tak, abyste tomu druhému neublížili, pokud víte, že si to zaslouží. Jednáte-li ale se zákeřným člověkem, tak se na férovost vykašlete a vracejte mu stejnou mincí. Takový člověk si chování v rukavičkách rozhodně nezaslouží. Naopak. Jen by vás mohl využít, nebo vám udělat zle a to přeci nechcete. Vždy se řiďte svou vlastní intuicí a dobře poznejte úmysly člověka, se kterým jednáte. Někdy to může být pořádně těžké a samozřejmě se můžete v určitých lidech i spálit. Férovost tedy na místě je, ale jak kdy a jak s kým.